Kozelet: Gyertyáskörmenet, aranymisés köszöntés Szanyban

Szeretettel köszöntelek a S Z A N Y közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 532 fő
 • Képek - 2410 db
 • Videók - 86 db
 • Blogbejegyzések - 279 db
 • Linkek - 180 db

Üdvözlettel,

S Z A N Y vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a S Z A N Y közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 532 fő
 • Képek - 2410 db
 • Videók - 86 db
 • Blogbejegyzések - 279 db
 • Linkek - 180 db

Üdvözlettel,

S Z A N Y vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a S Z A N Y közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 532 fő
 • Képek - 2410 db
 • Videók - 86 db
 • Blogbejegyzések - 279 db
 • Linkek - 180 db

Üdvözlettel,

S Z A N Y vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a S Z A N Y közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 532 fő
 • Képek - 2410 db
 • Videók - 86 db
 • Blogbejegyzések - 279 db
 • Linkek - 180 db

Üdvözlettel,

S Z A N Y vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

network.hu

Tegnap este nyolc órakor a Szanyi Szent Anna Kápolna ismét sok embert fogadott , az éves búcsúi zarándoklaton. Hosszú harang szó jelezte az Anna napi búcsúi szentmise kezdetét , amit a Szanyi Szent Imre Daloskör műsora előzött meg. A szentmise elején , Tóth Imre atya , a szanyi Római Katolikus Egyházközség plébánosa szólt a hívekhez. Imre atya elmondta, hogy a búcsú Földi életünk során , egy – egy megállót jelent.

network.hu

Azt a megállóhelyet , ahol az ember leteheti minden lelki terhét, gondját és baját .Ez a kápolna egy ilyen hely , ahol a lélek ismételten fiatal lesz, az ember lelke megszabadul a földi kínoktól, bajoktól, gondoktól, terhektől. Búcsút nyerhet az , aki a szentgyónásban részt vesz , és közösen imádkozik az itt jelenlévő hívekkel együtt.- mondta Tóth Imre plébános.

network.hu

Köszöntötte oltártestvéreit , azokat a meghívott papokat , akik elfogadták meghívását a búcsúi misére. Külön köszöntötte Imre Atya Kökény László Mosonszentmiklósi plébánost , aki egykoron nyolc évig Szanyban teljesített papi szolgálatot. Kökény László jubileumi évhez érkezett , ugyanis ebben az évben ünnepli papi hivatásában eltöltött ötven éves szolgálatát. Az aranymisés plébános a Szanyi Egyházközségtől , egy ajándékot kapott , melyet Tóth Imre Atya nyújtott át az ünnepeltnek .

network.hu

A szanyi Szent Anna Kápolna oltárképének egy kicsinyített másolatával ajándékozták meg a helyiek Kökény Lászlót. Az ajándék átadását követően kezdődött a szentmise , ahol harsogva énekelték az Anna napi búcsúi énekeket a hívek , mindenki egységben , a hitre helyezte a hangsúlyt .

A csaknem másfél órás szentmisét követően került sor a gyertyáskörmenetre, amely tovább színesítette az amúgy is hitben megerősített Anna napi szentmisét , hiszen a gyertyák fényei , és a hit ereje ott volt a térben . A szeretet lángja ,és az egyház iránt egységesített akarat , a lelki béke mind látható volt a körmeneten résztvevőkön .

network.hu

Legtöbben vidékről érkeztek , voltak akik Ugodról ,de jöttek Szil, Rábacsanakról is zarándokok,viszont érkeztek Vas – megyéből, Budapestről és Szlovákia magyar lakta településeiről is a Szanyi Szent – Anna Kápolnához.

Címkék: körmenet köszöntés

Kapcsolódó cikkek:

  Búcsúi Gyertyáskörmenet

 

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Ez történt a közösségben:

Szólj hozzá te is!

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu